Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

cckorlova 

ČČK - Neodcházej pomoz!!! 2015

9 fotek 30.8.2016 - zobrazení
Od dnešního dne se v Orlové budete potkávat s obrysy těl a nápisy odkazující k projektu Neodcházej... Pomoz!, který má za cíl zlomit neochotu a lhostejnost v poskytování první pomoci.
Na deseti lokalitách můžete potkat různé neopodstatněné důvody, díky kterým lidé umírají zbytečně, ač by rychlá první pomoc tento výsledek zvrátila.
Více se dozvíte na http://www.cck-orlova.estranky.cz/cla…/neodchazej...-pomoz-/

Jak to celé vzniklo?
Na úplném začátku byla příhoda naší členky, která vedla k myšlence pokusit se alespoň u jediného člověka změnit svůj postoj. Kristýna Pechová, autorka nápadu, nám řekla:

„Cestou na poštu jsem zaslechla zvuk podobný běhu na podpatcích. Příliš jsem tomu nevěnovala pozornost. Do chvíle, než jsem uslyšela i sípavé nádechy neznámé paní, která se zoufale snažila najít klíče, aby otevřela obchod. Poblíž postával nějaký mladík s telefonem v ruce, určitě by zavolal záchranku, kdyby bylo potřeba. Brzy mi došlo, jak strašně moc se pletu. Rozhodla jsem se vrátit a zjistit co se děje. Když jsem vešla do obchodu, hned jsem věděla, že není něco v pořádku. Paní měla silný astmatický záchvat a v panice se snažila najít inhalátor. Ženu jsem se snažila uklidnit, aby si vzpomněla kde je. Pochvíli se lék konečně našel. Po nádechu z přístroje se ji začala vracet barva tváře, ale oči byly zarudlé a rozmazané od řasenky. Bylo to poprvé v životě, kdy jsem někomu viděla na očích, co chce říct. Když byla paní schopna mluvit, znovu to zopakovala „děkuji “. Stačilo jen zjistit, co se děje, nepokračovat za svým, ale věnovat malou chvíli svého zájmu někomu jinému. Stačí tak málo, ale pro někoho jiného to může být moc. Když jsem odcházela, mladý muž si šel do obchodu zakoupit zboží, kvůli kterému stál před obchodem, než se otevře…“

Myšlenka byla na světě, už zbývala jen realizace. Všechny nápisy jsou provedeny ekologickou a přirozeně odbouratelnou barvou, která samovolně vymizí zhruba do tří měsíců od nástřiku.
reklama

Komentáře

nebo přihlásit Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

nebo přihlásit
Komentář lze odeslat klávesovou zkratkou shift + enter

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron